Sport

TRAGJIKE: Vdes legjenda e kombtares shqiptare, vdekja e tij ishte shokuese (VIDEO)

Një nga emrat më të njohur të futbollit shqiptar i ka dhënë fund jetës,duke u hedhur nga kati i katërt i pallatit ku jetonte.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në lagjen nr.2 në Korçë, ku ish-portieri i “Vllaznisë”,Gjergji Kushe vendosi të vetëvritet.

Mësohet se ai jetonte i vetëm dhe para se të ndërmerrte aktin ekstrem kishte lënë një letër lamtumire.

Gjergji Kushe ka mbrojtur edhe disa trofe dhe është pjesë e brezit të artë të kuqebluve në vitet 1980.

Ai fitoi titullin kampion në sezonin 1982-1983 me Vllazninë.///

Kliko ne reklam dhe prit 5 sekonda per te ndjekur videon e ngjarjes..